Seznam díla Martina Koláčka


Knihy a AudioknihySlavíček z Letné a ptačí lidé z JupiteruHistorický román ze 14. století. Mladý vědecký talent z Olomouckého biskupství se vydává na mezinárodní disputaci, aby zde získal podporu a peníze na výrobu stroje, který by jej vynesl k nebeským sférám.

Podaří se Slavíčkovi z Letné přesvědčit vědce své doby, aby sponzorovali jeho vynález? Uskuteční se jeho cesta? A pokud ano, co najde mladý dobrodruh mezi sférami, kam prý doposud vystoupali pouze andělé?

„Slavíček z Letné“ je velmi unikátním dílem, vycházejícím z autorova studia středověké vědy, společnosti a teologie. Všechny „sci-fi“ prvky knihy se pevně drží pravidel středověké kosmologie a představ o světě, který tehdejší lidé měli.

Stáhněte si UKÁZKU

Koupit na e-shopu E-knihy jedou


BAGR: Příběh mutantaUKÁZKA ZDE

Sci-fi komedie BAGR se odehrává v post-apokalyptickém světě plném mutantů, obřích masožravých rostlin, burzovních makléřů a další lidožravé havěti.
Hlavním hrdinou je mladý mutant s poruchou nepříjmu potravy, jehož právě čeká první den ve škole. Stojí před ním úkol doslova nadlidský:
Nikoho nesežrat.

E-kniha k dostání zde:martin-kolacek.cz/bagr_pribeh_mutanta

Grunt RX-10


Grunt RX-10

Sci-fi komedie Grunt RX-10 pojednává o stroji, který nezvládne deprese z nesmyslnosti svého života bezduchého kusu plechu a stane se dobrovolně renegátem ve světě strojů. Při svém útěku uloví stroj stejného typu ženského pohlaví, a těší se na vzájemné propojování nádrží a tření uzávěru, když se vše jaksi zvrhne.

Poté, co jsou oba několikrát zabiti, je skupina šílených Vmýtačů uvězní v lidkých tělech. Oba zoufalé stroje pak čelí absurditě života, když si jako bývalé stroje vydělávají na živobytí pohřbíváním lidí.


Já, slastbot: Profil smazán


Já, slastbot

"Já, Slastbot: Profil smazán" je postapokalyptická sci-fi kniha z doby, kdy mají Zemi v rukou Slastboti, androidi stvoření pro slast. Hlavní hrdina se ocitá uprostřed milostného ráje mezi betonovými troskami, aby zjistil, že je jedním z těch, kteří ve společnosti Slastbotů nemají právo na život.


Hliněná božstva


Hliněná božstva

"Hliněná božstva" jsou experimentální fantasy kniha Martina Koláčka, vyprávějící příběhy aktérů a aktérek války mezi Hliněným králem Lotem a Kamennou královnou.


Příběh lidské vlhkosti


Příběh lidské vlhkosti-obálka

Napsáno společně s velmi talentovaným spisovatelem Martinem Strnadem.
Příběh lidské vlhkosti se odehrává v dávných dobách, kdy lidstvo, ještě značně chlupaté, procházelo vodní fází svého vývoje.
Jistě, žádná taková fáze nikdy neproběhla, ale vysvětlujte to té skupince zoufalých plavodruhů, kteří se po létech strávených ve vodě vydali najít prasouš, pradávné místo opředené legendami, kde chlupy nikdy nezvlhnou a kde dost možná naleznou důkaz o tom, že kdysi dávno prošli fází vzdušnou!


Udržovatel


Udržovatel-obálka

Kniha Udržovatel pojednává o nadpřirozené bytosti, jejímž úkolem je napravovat trhliny v řádu vesmíru.
Udržovatel se vydává skrz Myšlenkovou bariéru Země do vesmíru, vstupuje do lidských snů, navštěvuje podsvětí lidské imaginace, vyráží do boje proti démonům a poruchám časoprostoru. Jen aby zjistil, že tou největší poruchou v řádu vesmíru je on sám.


Udržovatel 2

Udržovatel 2 -obálka

Udržovatel 2 je příběhem volně navazujícím na první díl. Hlavním hrdinou je opět nadpřirozená bytost, která má za úkol napravovat trhliny v řádu vesmíru.
Příběh má rozměr knihy, bude ale představován postupně, jako knižní seriál. Pokud vše půjde, jak má, můžete se každý víkend těšit na dalších pár stránek Udržovatelových dobrodružství.


Aktualizace: O příběhy nebyl příliš zájem, proto autor s psaním "Udržovatele 2" přestal.

Sedm sebevražd


Sedm sebevražd

Autorova prvotina. Jedná se o 22 povídek, zdánlivě na sebe nenavazujících.
Kniha je napsána v "kolektivní ich-formě", což je autorův experiment. Všechny osoby jsou v tomto pojetí "já". Použití této formy je propojeno s významem celé knihy, která se věnuje otázkám kolektivního vědomí a nevědomí.Komix


Hliněná božstva


Hliněná božstva-komix
"Hliněná božstva" jsou komix Martina Koláčka, vyprávějící příběh dvou Hliněných božstev, Aerei a Aeona, která se proti své vůli stanou hlavními aktéry války mezi Kamennou královnou a Hliněným králem Lotem. Komix je inspirovaný poslední částí stejnojmenné knihy.Povídky


Český konec světa


Český konec světa
(21.12.2012)


Ve sbírce povídek "Český konec světa" vyšly 3 povídky Martina Koláčka:


"Válka a Blábol" - komediální příběh o tom, jak Armageddon uložil Apokalyptickým jezdcům zdánlivě snadný úkol, kterým mají dokázat, že jsou ho hodni.


"Apokalyptická kalendář" - příběh jednoho věčného smolaře a Mayského kalendáře.


"Dětská hra" - experimentální povídka o tom, jak se z nevinné dětské hry může stát děsivá realita.Sedmero plastových panen


Martin Koláček: Sedmero plastových panen
Soubor 19 povídek.
(25.12.2013)
Deskové hry


KACÍŘI

Kaciri a bitva o Evropu

Typ hry: Karetní, ke stažení
Cena: Zdarma, jen třeba vytisknout

Kacíři jsou karetní hra na motivy náboženských bojů v 15.-17. století, v níž se hrající snaží získat evropská města pro náboženskou frakci, kterou si vybrali.

Ke stažení zde: martin-kolacek.cz/kaciriSLUNEČNÍ SOUSTAVA


Sluneční soustava

Typ hry: Desková, ke stažení
Cena: Zdarma, jen třeba vytisknout a vystřihnout

Hra SLUNEČNÍ SOUSTAVA je desková sci-fi hra založená na reálných podkladech. Hráči a hráčky v ní navštěvují planety Sluneční soustavy, kde těží látky potřebné ke stavbě vesmírných lodí. Zatímco se mezi nimi rozhoří epické bitvy o suroviny, planety nerušeně krouží po svých drahách, aby jim jednou pomohly, podruhé uškodily.

Ke stažení zde: martin-kolacek.cz/slunecnisoustavaKOSTLIVEC


KOSTLIVEC aneb Mizerný nekromant

Typ hry: Karetní/Desková, ke stažení
Cena: Zdarma, jen třeba vytisknout

Hra KOSTLIVEC aneb Mizerný nekromant je desková/karetní hra, jejímž cílem je postavit ze souboru kostí a různých doplňků kostlivce, který bude schopen porazit kostlivce postaveného soupeřem/kou.

Ke stažení zde: martin-kolacek.cz/kostlivecLIBIDO RX-10

Libido RX-10

Typ hry: Desková, ke stažení
Cena: Zdarma, jen třeba vytisknout

LIBIDO RX-10 je příšerně perverzní hra volně na motivy knihy Grunt RX-10. Hrajete za některou z postav z postapokalyptického světa, která se snaží najít co nejvíc kompatibilních sexuálních partnerů/ek.

Ke stažení zde: martin-kolacek.cz/libido