Martin Koláček

Spisovatel a gamedesigner

Martin Kolacek

Martin Kolacek na Google+
Martin Kolacek na Facebooku

Martin Koláček se narodil 11. 11. 1981 v 8:35 Greenwichského času v Brně.
Psaní beletrie se věnoval již od raného dětství a již tehdy vykazovala jeho tvorba jisté patologické rysy. Když dostal ve škole za úkol napsat báseň na téma „sluníčko“, vytvořil krásné, lyrické pojednání o poutnících cestujících přes poušť, končící slovy "člověk se bojí, smrt už se zbrojí, oči se klíží a konec se blíží."
Prvního literárního úspěchu dosáhl v devíti letech se svým esejem „Domov je jako kulomet“, s nímž vyhrál celobrněnskou literární soutěž na téma „Domov, rodina“. Soutěž pořádala Asociace psychosociálních studií, která pak mladému autorovi doporučila ústavní péči.

Martin Kolacek

V roce 1992 se přestěhoval do Prahy. Zde vystudoval bakaláře na Fakultě Humanitních studií UK, kde se věnoval hlavně Historii, historické antropologii, psychologii a sociální/kulturní antropologii, tedy obory, z nichž není žádné uplatnění, ovšem, jak řekl na promoci tehdejší děkan, pan profesor Sokol: "Slovo 'humanitní' je od slovo 'homo', tedy člověk. A pro člověka se přece vždy nějaké uplatnění najde."

A uplatnění opravdu našel. Jako designer her pro mobilní telefony.

V roce 2013 založil vydavatelství e-knih s názvem "E-knihy jedou", díky němuž se stal mnohem známějším, než se mu kdy podařilo díky svým knihám. Přesto odmítá přijmout roli zkrachovalého spisovatele bez čtenářstva a zkouší to dál a dál, s novými a novými bláboly.

Píše především humoristickou literaturu, experimentální beletrii a sociální sci-fi.

Z jeho neskrývané levicové, zelené a lidskoprávní orientace, díky níž je ve svém pracovním prostředí naprostým exotem, vychází odhodlání poskytnout aspoň některá svá díla na internetu zadarmo či za symbolickou cenu. Zvláště ta, která by stejně nikdo nekoupil.

Czech