Proč nečíst Grunta RX-10

Asi bych měl upozornit všechny čtenáře a čtenářky, že je velmi obvyklé, že kniha Grunt RX-10 každého aspoň něčím urazí. První protesty se objevily již dva dny po prvním vydání knihy na internetu. Zde je seznam doposud uspořádaných či připravovaných protestních akcí:

6.5.2007 Předsedkyně společnosti za práva želv Bára Dousková a její želva Žofík uspořádaly na Václavském náměstí v Praze demonstraci a petiční akci proti tvrzení, že želvy jsou slizké. Obě signatářky požadují veřejnou omluvu autora knihy Grunt RX-10 a vypuštění inkriminované pasáže z knihy.

9.5.2007 Odbory stavebních dělníků zablokovaly na čtvrt hodiny dálnici D1 na jejím stém kilometru, jako protest proti výrazu "buldozerant". Blokáda byla rozehnána nerudnými motoristy z Humpolce.

11.5.2007 Církve působící v ČR se bratrsky spojily v podání žaloby, čítající 35584 bodů. Od žaloby ustoupili poté, co je Hospodin pokáral zemětřesením, krupobitím žab a zvýšeným daňovým zatížením.

12.5.2007 Asociace slovenských hrobníků, v čele s předsedou Robem Stuchlým, protestovala na bratislavském cintoríně proti pasážím pojednávajícím o vyděračských praktikách hrobníků a o jejich nenasytné touze po penězích v knize Grunt RX-10. Vyjádřili svůj protest tím, že knihu pohřbili, exhumovali a následně zpopelnili. Náklady na pohřeb se chystají vysoudit na autorovi knihy, který je v tomto případě považován za rodinu zesnulé.

15.5.2007 Katedra Genderu UK vyjádřila otevřeným dopisem, adresovaným autorovi knihy, jednotný nesouhlas se způsobem, jakým jednají obě hlavní ženské postavy v knize Grunt RX-10. Vadí jim především fakt, že je možné psychiku první ženy shrnout slovem "hysterka", druhé ženy pak souslovím "totální kráva". Lepší to není údajně ani s vedlejšími postavami, z nichž všechny jsou prostitutky, psychopatické vražedkyně, a nebo jsou mrtvé. Členky katedry označily knihu za "kryptošovinistickou" a umístily ji na svůj seznam zakázané literatury.

17.5.2007 Nájezd kobylek v severním Pákistánu. Odborníci se domnívají, že kobylky zaútočily na protest proti pasážím o bezuzdné lidožravé nenasytnosti kobylek v knize Grunt RX-10, ale spletly si lokaci. Autor knihy druhý den odeslal vyjádření soustrasti všem pozůstalým.

Czech